Armatura do łazienki – jaką wybrać?

Baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe czy bidetowe to niezbędne elementy wyposażenia łazienki. Nikt nie wyobraża sobie funkcjonalnego wnętrza właśnie bez nich. Remontu łazienki nie przeprowadza się co dwa lat, a zazwyczaj co 10 – 15, dlatego wybierając baterię powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nie tylko na design, ale przede wszystkim na jakość.

Z baterii na co dzień korzysta się najczęściej, ale tylko dobrze dobrane pozostaną przez wiele lat bezawaryjne.  Niestety często wybór baterii pozostawiany jest na sam koniec. W pierwszej kolejności kupujemy płytki, ceramikę sanitarną, czy kabinę. Baterie łazienkowe wydają się dla nas być na tyle mało ważne, że wybór ich niestety zazwyczaj jest przypadkowy i pozostawiony na sam koniec (Oferta baterii do łazienki www.lazienkiabc.pl/Baterie-lazienkowe-c1)

 armatura do łazienki

Gdzie kupić baterie łazienkowe?

Oczywiście najprościej jest pojechać do marketu i kupić baterie do łazienki właśnie tam. Każdy model możemy dokładnie obejrzeć, a także cena za nie jest naprawdę niska i kusząca. W rzeczywistości jednak marketowe baterie nie wytrzymują dłużej, niż okres gwarancyjny. Głowice zaczynają przeciekać lub kurki.

Najgorsze jest jednak to, że decydując się na zakup baterii w markecie możemy mieć problem z otrzymaniem do niej części zamiennych, szczególnie gdy będziemy szukać ich po kilku latach pod zakupu. Baterie dużo korzystniej jest kupić w branżowych salonach łazienkowych czy sklepach online. Właśnie tam znajdują się tylko te, które pochodzą od sprawdzonych i dobrych producentów. Mamy wtedy pewność, że nie tylko zostały wykonane z dobrych materiałów, ale i z dbałością o każdy detal wykończenia.

Nawet po wielu latach jest możliwość otrzymania do poszczególnych modeli części zamiennych. Dobrzy producenci nawet po zakończeniu i wycofaniu z produkcji danej serii, jeszcze przez 10 lat posiadają w swojej ofercie części do nich. Dzięki temu, przez tak długi okres nie musimy obawiać się wymiany baterii. W przypadku baterii marketowych zazwyczaj dzieje się to już po upływie dwóch lat lub wcześniej, dlatego warto przemyśleć dokładnie zakup, bo oszczędność w tym przypadku jest tak naprawdę tylko pozorna.