Bateria wannowa – jaka najlepsza?

Wybierając baterię wannową oczywiście w pierwszej kolejności będziemy zwracać uwagę na jej montaż. Jest on niezmiernie ważny. Jednak nie jest jedyną cechą, jaką z całą pewnością weźmiemy pod uwagę.

Ważne jest także to czy bateria posiada termostat, czy jest to model bezdotykowy, z kaskadową wylewką czy z perlatorem, a może w zestawie razem z deszczownicą? Podpowiadamy, jakie rozwiązania są dziś najczęściej wybieranymi i dlaczego!

bateria umywalkowa

Bezpieczna bateria wannowa z termostatem

Baterie z termostatem są coraz częściej wybieranymi modelami. Są one nie tylko niezwykle komfortowe, ale także i po prostu bezpieczne. Odkręcając wodę, z wylewki wypływa taka o pożądanej przez nas temperaturze.

Nie musimy więc ustawiać, regulować jej. Rozwiązanie takie znacznie zwiększa komfort użytkowania, a także nie musimy obawiać się, że dziecko podczas kąpieli odkręci kurek ze zbyt gorącą wodą. Baterie te są praktyczne i tak naprawdę nie mają żadnych wad, oprócz tego, że cena za nie jest wyższa niż modeli standardowych. Baterie z termostatem mogą być montowane podtynkowo lub natynkowo.

A może bateria wannowa z deszczownicą?

Deszczownica nie musi znajdować się tylko i wyłącznie w połączeniu z baterią natryskową, można połączyć ją także z baterią wannową. Montowana jest wtedy na specjalnym drążku, wysięgniku który można regulować w zależności od potrzeby.

Deszczownica może sprawdzać się idealnie podczas długich kąpieli, lub także wtedy gdy wanna jest też miejscem, w którym można wziąć prysznic. Zaletą samej deszczownicy jest także i to, że można skorzystać z takiej kąpieli – natrysku bez konieczności trzymania w ręku słuchawki. Jest to więc idealne rozwiązanie także dla osób, które mają problemy z motoryką. Dzięki deszczownicy bowiem ma się dwie ręce wolne, a nie jak w przypadku zwykłej słuchawki tylko jedną.

Decydując się na zakup baterii wannowej powinniśmy zwrócić uwagę także na jej głowicę. Te najlepsze są ceramiczne i dzięki nim bateria jest zabezpieczona przed przeciekaniem, praca jest jej płynna, a w niektórych modelach zapewniają bezproblemowe i płynne działanie głowicy, nawet przez 20 lat.

Źródło artykułu: www.lazienkiabc.pl