Jak odkamienić baterię łazienkową?

Łazienka jest miejscem, w którym w sposób szczególny dbamy o czystość. Kąpiemy się tam i przeprowadzamy zabiegi higieniczne, dlatego tak ważne jest, aby było to miejsce wręcz sterylne. Baterie są tymi elementami, które są nie tylko elementem funkcjonalnym, ale także i dekoracyjnym.

baterie łazienkowe

Szczególnie w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym mogą stanowić jedyną biżuterię i dekorację. Nie zawsze jednak baterię wyglądają tak jak byśmy tego chcieli. Często jest to wina niesystematycznego czyszczenia ich. Czasem spowodowane jest to stosowaniem niewłaściwych środków. Baterie mogą posiadać nie tylko mało estetyczne zacieki, ale także i kamień, który to widoczny jest zazwyczaj u ich podstawy.

Aby baterie były przez długi czas funkcjonalne i estetyczne należy w sposób odpowiedni je pielęgnować. Powinniśmy pamiętać o tym przede wszystkim, by nie czyścić ich środkami zawierającymi drobinki ścierające lub chlor. Mycie tego typu detergentami, może przyczynić się do powstania mikrouszkodzeń. W rezultacie na baterii, mogą powstać zielone naloty i plamy, które będą niemożliwe do usunięcia.

Skuteczny sposób na usuwanie kamienia

W ostatnich latach zauważyć można, że coraz chętniej sięgamy po ekologiczne środki czyszczące wykonane samodzielnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ to właśnie one są bezpieczne dla naszej skóry, zdrowia a także nie kosztują dużo. Jednym z chyba najbardziej znanych środków, jest roztwór z wody i octu. Robi się go w proporcji 1:1. Aby środek lepiej pachniał można dodać do niego sok z cytryny lub jakieś olejki eteryczne. Taki preparat nakładamy na baterię za pomocą szmatki.

Jeśli mamy do czynienia z długotrwałym osadem, możemy pozostawić wacik z preparatem na kilka godzin. Jeśli nawet to nie pomoże – preparat możemy podgrzać. Jest to chyba najprostszy sposób na to, aby usunąć kamień, który osadza się już od długiego czasu. Ciepły roztwór z octu będzie też idealnym wtedy, gdy chcemy wyczyścić zakamieniały sanitariat czy kabinę prysznicową. Tak naprawdę nadaje się on do wyczyszczenia całej łazienki.

Systematycznie usuwaj kamień i nie doprowadzaj do wielotygodniowych nalotów

Oczywiście podczas czyszczenia należy pamiętać, aby robić to systematycznie. Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, że nie będzie to proces trudny i długotrwały. Czysta łazienka jest bezpieczna i estetyczna. Jest bezproblemowa podczas czyszczenia i korzysta się z niej po prostu przyjemnie. Jeśli łazienkę będziemy czyścic regularnie z całą pewnością będzie można używać na co dzień do jej czyszczenia delikatnych środków.

Źródło tekstu: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-efektywnie-odkamienic-baterie-lazienkowe-1832.html