Jak sprytnie ukryć pralkę w łazience?

Współczesne, blokowe łazienki są na tyle małe, że tak naprawdę ciężko jest pomieścić podstawowe elementy wyposażenia, nie mówiąc już o dodatkowych urządzeniach, jak np. pralka. A przecież to właśnie od łazienki oczekujemy dziś, by nawet pomimo niewielkich rozmiarów była nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Jak to zrobić skoro ma znaleźć się w niej kabina prysznicowa lub wanna, umywalka, kosz na bieliznę, szafka podumywalkowa, miska WC i często pralka? Poznaj kilka sprytnych sposobów na ukrycie pralki!

aranżacja łazienki

Zabudowana pralka – czy to dobry pomysł?

Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od tego jaką pralkę posiadamy. Te otwierane do góry zabierają mniej miejsca, jednak zabudowanie ich jest praktycznie niemożliwe. Lepszą opcją jest zakupienie pralki otwieranej w sposób standardowy. Jej wysokość pozwala na dopasowanie jej wręcz do szafki podumywalkowej (ofertę szafek znajdziesz na www.lazienkiabc.pl)

Można też pokusić się o przedłużony blat, który można sprytnie obudować ciekawą pleksi, szkłem czy drewnem – tworząc w ten sposób przesuwną witrynę. Ukrywając szafkę pod blatem należy wybrać umywalkę nablatową, która nie tylko będzie wizualnie dobrze wyglądała, to także lepiej sprawdzi się w takim układzie. Pralka podczas pracy wibruje, dlatego stosując blat czy zabudowując szafkę powinniśmy zostawić przestrzeń, która pozwoli na swobodną jej pracę.

Popularne są piankowe dywaniki łazienkowe, które zapobiegają wibracjom. Innym rozwiązaniem są drzwi, które mogą zasłonić samą pralkę, a nad nią można zagospodarować przestrzeń na np. dodatkowe półki. Samo ukrycie pralki sprawia, że łazienka jest bardziej spójna i mniej chaotyczna. Estetyka oraz ciekawy design przekładają się na poczucie relaksacji.

W takiej łazience na pewno łatwiej jest się odprężyć i zrelaksować po ciężkim i męczącym dniu. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest posiadanie dodatkowego pomieszczenia – pralni, lub montaż jej w kuchni czy piwnicy.