Jak tanio wyposażyć łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem, które remontuje się najrzadziej. Zazwyczaj staramy się, żeby wszystkie produkty były ze względu na to wysokiej jakości. Jednak nie sztuką jest na remont wydać sporo pieniędzy. Jak się okazuje łazienkę można urządzić nie płacąc za to dużo, a jednak mając ją naprawdę ładnie i dobrze urządzoną. Na czym można i warto zaoszczędzić, a co lepiej kupić droższego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej na ten temat!

Bateria umywalkowa KFA NAOS

Drogie baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe są jednymi z tych elementów, na których nie warto oszczędzać. Być może na pierwszy rzut oka będą prezentowały się podobnie. Różnice mogą być zauważalne w użytkowaniu, podczas czyszczenia a także w awaryjności. Dobre baterie wyposażone są w ceramiczne głowice, które to odpowiedzialne są za ich długą i bezawaryjną pracę. Baterie ceramiczne nie przeciekają tak szybko jak te zwykłe stosowane w tanich bateriach. A przecież przeciekająca bateria jest jedną z bardziej denerwujących awarii.

Idź do sklepu z bateriami łazienkowymi – https://www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1

Dobra bateria powinna być wykonana z mosiądzu i być wyposażona w jakiegoś rodzaju napowietrzacz. Te małe urządzenia, które to umieszczane są na końcu wylewki zwiększają objętość wypływającej wody a także sprawiają, że staje się ona perlista i przyjemna w dotyku. Aeratory odpowiedzialne są także za zmniejszenie zużycia wody, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki za nią. Wybór baterii łazienkowych jest ogromny. Nie zawsze musimy wybierać najdroższe marki. Tak samo dobrze sprawdzą się baterie pochodzące od polskich producentów. Są to produkty wysokiej jakości, które jednocześnie znajdują się w relatywnie niskich cenach.

Tanie wyposażenia łazienki

Chcąc oszczędzić na remoncie powinniśmy pomyśleć co tak naprawdę kosztuje nas najwięcej. Jednym z większych kosztów jest ten związany z położeniem płytek. Płytki to nie tylko jednak sam materiał, ale i koszt pracy fachowca. Można jednak ten koszt w sposób znaczny zmniejszyć. Płytki można w końcu położyć tylko na ścianach w tzw. strefie mokrej, czyli przy kabinie prysznicowej czy przy umywalce.

Resztę ścian można pomalować nawet samemu specjalnymi farbami, które odporne są na działanie wilgoci. Podłoga także nie zawsze musi być cała w płytkach. Ciekawą i dużo tańszą opcją jest położenie coraz to modniejszej dziś wykładziny PCV. Te współczesne nie mają nic wspólnego z takimi, które były w naszych domach kilkanaście lat temu. Dostępne są w niezwykle ciekawym wzornictwie. I to właśnie z ich użyciem można urządzić nowoczesną i estetyczną łazienkę za niewielkie pieniądze.

Następnym pomysłem na to, żeby zaoszczędzić na zakupie elementów wyposażenia do łazienki jest sam ich zakup. Warto jest zobaczyć i dotknąć je w stacjonarnym salonie. Jednak kupić je w sklepie internetowym. Jak się okazuje bowiem ceny mogą różnić się diametralnie. Kupując w jednym miejscu możemy też zazwyczaj liczyć na jakiś rabat.