Jaka bateria łazienkowa na lata?

Łazienka należy do najrzadziej remontowanych pomieszczeń. Statystycznie – całkowicie zmieniamy ją nie częściej niż raz na 15 lat! Z tego też powodu powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru odpowiednich elementów wyposażenia jej. Jednymi z tych, bez których chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki są baterie!

To właśnie ich używamy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Mnożąc to przez ilość dni i lat wiemy, że eksploatacja tych urządzeń jest ogromna i nie warto wybierać niesprawdzonych modeli. Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru powinniśmy zapoznać się z parametrami technicznymi – bo to w dużej mierze one mają wpływ na długie i bezproblemowe działanie!

baterie do łazienki

Ważna jest jakość baterii!!!

Nieopłacalne jest „kupowanie oczami”. Podobnie wyglądająca bateria może być całkiem inna. Wielu producentów i tych lepszych i tych gorszych wprowadza na rynek modele, które nieznacznie różnią się miedzy sobą. Jednak po nawet krótkim czasie użytkowania okazać się może, że te tańsze zaczną się psuć, wyglądać nieestetycznie.

Jedną z ważniejszych rzeczy jaką powinniśmy zrobić przed zakupem baterii jest sprawdzenie czy jest ciężka. Jest to pierwszy i chyba najłatwiejszy test jaki samodzielnie możemy wykonać. Te dobrej jakości wykonane zostały z dobrych materiałów będą z całą pewnością cięższe od pozostałych „dmuchanych” modeli.

Następnie należy sprawdzić informację o tym, jaka głowica znajduje się w środku. Jednymi z lepszych są ceramiczne, które są gwarantem długotrwałej i bezproblemowej ich pracy. W innym przypadku możemy spotkać się z modelami, które posiadają głowicę plastikową, która może ulec awarii po bardzo krótkim czasie.

Oczywiście nie tylko sama głowica jest istotna. Najkorzystniej jest wybrać baterię od dobrych i sprawdzonych producentów. Będziemy mieli pewność, że zostały wykonane z dobrych pod względem jakości materiałów, oraz że w razie takiej konieczności otrzymamy do nich części zamienne.  W przypadku zakupu baterii w markecie „no name” możemy nie otrzymać do baterii nawet podstawowych części. Dlatego warto przemyśleć ten zakup.

Baterie oszczędzające wodę

W dzisiejszych czasach zwracamy szczególna uwagę na to, czy dany produkt przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody lub energii. Jest to ważna kwestia nie tylko ze względu na ekologię, ale także i nasze portfele. Baterie są jednymi z tych urządzeń, dzięki którym możemy zmniejszyć zużycie tych cennych surowców.

Mogą być one wyposażone w specjalne ograniczniki przepływu wody na głowicach, posiadać głowicę termostatyczną, dzięki której od razu po odkręceniu baterii będzie leciała pożądana temperatura wody – nie musimy więc tracić czasu i wody na ustawienie tej pożądanej, a także w przypadku, gdy z łazienki korzystają samodzielnie dzieci – nie musimy obawiać się o to, że się poparzą.

Są też modele bezdotykowe. Dzięki nim zużyjemy tylko tyle wody, ile naprawdę potrzebujemy. Oczywiście baterie sensoryczne kosztują więcej niż standardowe, klasyczne modele. Jednak zakup ten potrafi się w dosyć szybkim czasie zwrócić.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup klasycznej baterii zwróćmy uwagę czy jest wyposażona chociażby w perlator. Ta mała część sprawia, że wypływająca woda jest perlista, ma większą objętość a także jest przyjemna w kontakcie ze skórą. Większa objętość wody oznacza, że zużywamy jej mniej.