Jaką miskę WC wybrać?

Miski wc stają się coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach tradycyjne kompakty wc powoli odchodzą do lamusa a w ich miejsce kupuje estetyczne miski WC.

aranżacja wc

Dlaczego miski wc stały się popularne?

W ostatnich latach Polacy zaczęli stawiać przede wszystkim na estetykę w aranżacji łazienki. Mała miska WC prezentuj się dużo bardziej efektowanie od klasycznego kompaktu. Moda w aranżacji łazienki idzie do przodu pragnąć czegoś „nowego” padło na zestaw podtynkowy w połączeniu z miską wc.

Największą zaleta misek wc jest dodatkowa przestrzeń jako zyskujemy. Kompakt wc przymocowany jest do posadzki przez co utrzymanie higieny wokół niego jest trudniejsze. Miska wc zawieszona jest na stelażu dzięki czemu, bez problemu możemy umyć podłogę za pomocą mopa, czy też odkurzyć.

W przypadku misek mamy tez większy wybór, jeśli chodzi o jej funkcjonalność. Miski wc dzielą się na te kołnierzowe i bez kołnierzowe ostatnio bardzo popularne. Brak kołnierza oznacza, mniej przestrzeni, gdzie gromadzą się bakterie przez co miska jest bardziej sterylna.

 

W skrócie do największych zalet misek bez kołnierzowych zaliczyć możemy:

  • łatwe i komfortowe sprzątanie
  • dzięki technologii rimless do spłukania potrzebujemy mniej wody
  • elegancki i estetyczny wygląd
  • mniejsza ilość szczelin = większy poziom higieny

 

Miski bez kołnierzowe są bardziej ekologiczne?

Miski różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale ukształtowaniem. W dzisiejszych czasach projektanci staja się opracować rozwiązania pozwalające na pełne spłukanie miski przy zużyciu jak najmniejszej ilości wody. Brak charakterystycznego rantu odpowiednie uformowanie misy zapewnia dobre rozprowadzanie wody a to generuje oszczędność dla użytkownika.