Jaki zlewozmywak najlepszy do kuchni?

Kuchnia pełni dziś coraz większą rolę w każdym domu. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu było to pomieszczenie, w którym tylko przygotowywano posiłki. Współczesna kuchnia jest niezwykle ważnym miejscem. Mówi się, że jest to „serce domu”. Nie tylko się w niej gotuje, ale i spędza wspólnie czas, integruje. Każdy element jaki się w niej znajduje i ma wpływ na funkcjonalność, ale i na walory estetyczne.

 zlew kuchenny

Zlew z iloma komorami najbardziej praktyczny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zależne jest to bowiem od co najmniej kilku czynników. Przede wszystkim ilość komór powinna być zależna od tego czy posiadamy zmywarkę oraz jaka jest ilość domowników. Jeśli posiadamy zmywarkę, i na co dzień zlew jest potrzebny jest nam do opłukania warzyw, owoców czy mięsa, to nie ma konieczności by posiadał dwie komory.

Funkcjonalna będzie jedna i dzięki temu blat roboczy nie zostanie pomniejszony. W przypadku, gdy albo nie posiadamy zmywarki, albo gdy sporo czasu spędzamy w kuchni, warto jest kupić zlew, który ma co najmniej dwie komory.

Są także modele, które zostały uzupełnione o tak zwaną pół komory. Nie zajmuje ona dużo miejsca, ale może okazać się bardzo praktyczna, gdy chcemy np. umyć tylko sztućce, czy owoce. Zależne jest to więc od indywidualnych preferencji.

Tutaj znajdziesz największy wybór zlewów – https://www.lazienkiabc.pl/Zlewozmywaki-c277

 

Zlewozmywak – z jakiego materiału?

Współczesne zlewozmywaki mogą być wykonane z różnych materiałów. Jedne z nich są bardziej estetyczne inne z kolei dużo bardziej wytrzymałe na wiele negatywnych czynników. Do najczęściej kupowanych zaliczyć można zlewy wykonane ze stali. To właśnie one łatwo jest utrzymać w czystości a także ze względu na design, dopasować do niemal każdej aranżacji.

Pomimo wielu zalet posiadają także i wady. Szczególnie w zlewach stalowych, gładkich są widoczne skutki użytkowania takie jak chociażby zadrapania. Wkładając do zlewu noże czy inne ostre przedmioty trzeba uważać.

Zlewozmywaki, które dziś cieszą się coraz większym zainteresowaniem to te wykonane z konglomeratu. Materiał ten pasuje idealnie do wnętrz nowoczesnych, gdzie dużą rolę odgrywa estetyka. Są także niezwykle funkcjonalne i praktyczne.

Odporne są bowiem na wahania temperatury. Odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych – w tym na zadrapania a także na odbarwienia. Cena za modele z konglomeratu nie należy do najniższych. Wystarczy jednak wspomnieć o tym, że to właśnie one zazwyczaj posiadają gwarancję nawet dwudziestoletnią – co potwierdza ich wysoka jakość.