Łazienka dla dziecka

O ile osoby dorosłe korzystając z łazienki nie zwracają na nią uwagi, chociażby pod kątem bezpieczeństwa, o tyle w momencie, gdy stają się rodzicami jest to sprawa priorytetowa. Łazienka jest bowiem jednym z tych miejsc, która może nie być bezpieczna, jeśli jej odpowiednio nie przygotujemy.

 

Na co zwracać uwagę aranżując łazienkę dla dziecka?

Dziecko z wszystkich elementów wyposażenia łazienki najszybciej zaczyna korzystać z wanny. Nie tylko się tam kąpie, ale także i bawi. Warto zatem, aby jej dno było zabezpieczone przed poślizgnięciami. Jeśli sama wanna nie jest wykonana z antypoślizgowego materiału, można pomyśleć o położeniu na jej dnie specjalnych mat. Koszt ich nie jest wysoki, a dziecko przypadkowo nie poślizgnie się podczas kąpieli.

kubek na szczoteczki

Strefa umywalki

Wiadomo, że zanim maluch sięgnie do umywalki minie trochę czasu. Nie trzeba oczywiście od razu przebudowywać całej łazienki, po to by dziecko mogło komfortowo umyć ręce czy zęby. Wystarczy kupić specjalne podkładki, stopnie, które dostępne są w większości marketów. Często sprzedawane są w kompletach razem z nakładką na sedes.

Takie podstawki wykonywane są z tworzywa i dostępne często w atrakcyjnych dla dzieci kolorach i wzorach, co jeszcze bardziej zachęca je do korzystania z nich. Z takiego stopnia dziecko nawet te najmniejsze będzie mogło skorzystać samo. Jest to coś co z całą pewnością będzie przydatne w pierwszych latach dziecka.

 

Kolorowe dodatki łazienkowe

Chociaż szare, surowe wnętrza są dziś niezwykle modne, to jednak dzieciom niekoniecznie muszą przypaść do gustu. Można zmienić łazienkę niskim kosztem tak, aby przypadła maluchom do gustu. Można kupić kolorowe kubki na szczoteczki, haczyki na ręczniki czy dozowniki na mydło – LazienkiABC – Dodatki łazienkowe

Warto powiesić też kolorowe ręczniki lub wręcz takie z ulubionymi postaciami z bajek. Są to elementy, które na pewno będą miały wpływ na to, że dziecko będzie chętniej korzystało z łazienki. Są też specjalne zawieszki na pasty do zębów czy zawieszki na końcówki szczoteczek, które nie tylko dobrze wyglądają, ale są też elementem zabawy. Aby dziecko zachęcić do mycia zębów można np. zakupić specjalną klepsydrę, która będzie odliczała czas przeznaczony na mycie zębów. Takie gadżety to niby nic a jednak mają duży wpływ na ogólny charakter łazienki.