Łazienka w stylu angielskim – jak ją urządzić

Łazienka jeszcze kilka, kilkanaście lat temu nie była tak ważnym pomieszczeniem w domu, jak dziś. W dzisiejszych czasach nie tylko się w niej myjemy, lecz także spędzamy sporo czasu relaksując się i odpoczywając po ciężkim dniu. Łazienka jest więc miejscem, które coraz częściej ze względu na design przypomina bardziej salon czy pokój dzienny.  Łazienka jest pomieszczeniem, które możemy urządzić na wiele sposobów. Wybór jest ogromny! Jednym ze stylów, który cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem jest styl angielski. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego!

Styl angielski w łazience

Styl ten woli duże przestrzenie. Wszystkie elementy, jakie się w niej znajdą potrzebują większej przestrzeni, dlatego najbezpieczniej, jeśli łazienka ma co najmniej 10 m2. W mniejszych wnętrzach może być wszystkiego za dużo i wnętrze może wyglądać na zdominowane przez wszystkie elementy wyposażenia.

Ceramika sanitarna powinna być duża i komfortowa. Łazienka w stylu angielskim ma być przede wszystkim wygodna. Umywalki powinny być spore, tak samo jak i wanna.  Łazienka w stylu angielskim jest pałacowa – bogata i pełna przepychu. Jest to wnętrze, w którym każdy może poczuć się wyjątkowo jak książę czy jak księżniczka.

W takim wnętrzu nie powinno zabraknąć wanny wolnostojącej – to ona bowiem jest synonimem luksusu. Na rynku jest coraz więcej modeli i tym samym wybór ich jest bardzo duży. Wanna do takiego wnętrza może posiadać nóżki lub nie.

Można wybrać do niej ozdobną baterię wolnostojącą np. w kolorze złota, która nie tylko jest praktyczna, ale i przede wszystkim jest elementem dekoracyjnym. Montaż samej baterii powinniśmy zaplanować jednak wcześniej. Wymaga on specjalnych zmian instalacyjnych. Dla końcowego efektu jednak warto!

ekskluzywna łazienka

Jakie meble do łazienki w stylu angielskim?

W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się meble drewniane. Piękne meble z ciemnego, lakierowanego drewna na nóżkach.  Meble mogą być dodatkowo zdobione i posiadać efektowne uchwyty. Mogą być to wręcz antyki, lub takie które są stylizowane na stare. Coraz większa ilość producentów wprowadza na rynek serię, które będą idealnie pasowały do łazienki w stylu angielskim. Przed podjęciem decyzji powinniśmy jednak zwrócić uwagę z jakiego materiału zostały wykonane i czy, aby na pewno zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Polecane meble łazienkowe – https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5