Łazienkowe blaty – estetyka i funkcjonalność!

Współczesna łazienka wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Liczy się w niej nie tylko funkcjonalność, ale też i design. Wszystko powinno być estetyczne i spójne. Jednym z hitów ostatnich sezonów jest blat w łazience. Coraz częściej szafki pod umywalkę wyposażone są właśnie w praktyczne blaty, które stanowią dodatkową przestrzeń, którą można zagospodarować. Blat może być wykorzystany nie tylko do przykrycia szafki, ale także i np. pralki. Dzięki temu przestrzeń, nawet w najmniejszej łazience wygląda znacznie lepiej.

Jakie blaty wybrać?

Decydując się na zakup blatu powinniśmy wybrać taki, który sprawdzi się w warunkach jakie panują w łazience. Powinien być więc wykonany z materiału, który odporny jest na działanie wilgoci i zmianę temperatury. Może być to dosyć tania płyta MDF, która jednak została zabezpieczona specjalną folią lub lakierem. Może być to granit, marmur czy konglomerat, które należą do droższych materiałów. Coraz częściej na blat wybierane jest szkło czy stal.

To właśnie one idealnie nadają się do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Są surowe a jednocześnie niezwykle estetyczne. Przykuwają uwagę. W łazienkach utrzymanych w stylistyce skandynawskiej sprawdzą się natomiast blaty z dekorem drewnopodobnym lub drewniane. W surowych wnętrzach wprowadzają ciepło i sprawiają, że wnętrze wygląda po prostu bardziej przytulnie.

blat łazienkowy

Jaka umywalka pasuje do blatu?

Jeśli decydujemy się na blat na szafce podumywalkowej zazwyczaj wybieramy do niego umywalkę nablatową. To właśnie one są również gorącym trendem ostatnich sezonów i w połączeniu z blatem prezentują się zjawiskowo. Umywalka taka posiada wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na wyższy rant korzysta się z niej łatwiej i przyjemniej.

Nie trzeba bowiem schylać się tak jak w przypadku standardowych modeli. Nie zajmuje też dużo miejsca w samej szafce. Jest to istotne w momencie, gdy posiadamy małą łazienkę i tak naprawdę każdy centymetr, który można zagospodarować jest istotny.