Odśwież łazienkę na wiosnę!

Wiosna jest idealnym czasem, aby zmienić garderobę, fryzurę czy zwiększyć intensywność wizyt na siłowni. Jest to także okres, gdy robimy porządki tzw. wiosenne. Jest to też idealny moment na przeprowadzenie zmian w naszej łazience! To w końcu w niej się regenerujemy po ciężkim dniu i tak naprawdę spędzamy sporo czasu.  Są sposoby na to, aby zmiany były wprowadzone szybko i przy tym nie kosztowały dużo! Wiosna jest na to idealnym momentem, wtedy to mamy najwięcej energii a także i głowę pełną pomysłów. Pamiętaj, że wiosenne wyposażenie kupisz w lazienkiABC.pl

wyposażenie do łazienki

Małe zmiany duży efekt!

Tak naprawdę nie musimy przeprowadzać dużego remontu, skuwać płytek, czy wymieniać wanny na kabinę, by było widać, że coś się zmieniło. Jednym z pomysłów, na to jak odmienić łazienkę na wiosnę, jest chociażby pomalowanie płytek. Są to jednak najczęściej farby matowe, które nie zawsze prezentują się dobrze w małych łazienkach.

Można też skorzystać z nowoczesnych fototapet, które można umieścić na jednej ze ścian łazienki. To właśnie one sprawiają, że wnętrze od razu wygląda inaczej. Jeśli na ścianach nie znajdowały się płytki a była tylko farba, dobrze jeśli zmienimy jej kolor. Łazienka w końcu nie musi być tylko biała. Tak samo dobrze będą wyglądały ściany szare lub w jakimś pastelowym kolorze!

Postaw na ciekawe dodatki!

Dodatki są tymi elementami, które potrafią zmienić łazienkową przestrzeń. To właśnie one są przysłowiową „wisienką na torcie” i mają tak naprawdę bardzo duży wpływ na charakter wnętrza. Można na wiosnę postawić na akcesoria, które znajdują się w ciekawych wariantach kolorystycznych, np. pastelach, bo chyba one najbardziej kojarzone są z wiosną.

Można też powiesić ciekawe, designerskie plakaty w ramach. Koszt ich jest niewielki, a z całą pewnością będą one elementem, na który będą zwracać uwagę wszyscy domownicy oraz goście. Jeśli w łazience jest tylko na to miejsce warto jest wstawić zielone dodatki. Idealnie nadają się rośliny. To one wprowadzają powiew świeżości. Jeśli w łazience jest okno może być one w sposób inny udekorowane. Warto pomyśleć o zmianie firanek czy o jakiejś ciekawej dekoracji parapetu.