Szara łazienka – gorący hit wnętrzarski ostatnich sezonów!

Kolor szary jest prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo łączy on w sobie dwie niezwykle ważne barwy, jakimi są czerń i biel. Ze względu na to połączenie szary ani nie ociepla, ani nie wychładza, nie pobudza ani nie wycisza. Nadaje się więc idealnie do łazienkowego wystroju.

 

Szare płytki w wielkim formacie

Pomimo różnorodności materiałów wykończeniowych, wciąż najczęściej na ścianach znajdują się płytki. Płytki mają wiele zalet, dzięki którym są niezwykle praktyczne i sprawdzają się idealnie w tak specyficznych warunkach, jakie panują w łazienkach. Szare płytki w wielkim formacie to prawdziwy hit ostatnich sezonów. I chociaż może wielu osobom tak się wydawać – nie są one dedykowane tylko do dużych łazienek.

Świetnie sprawdzają się nawet w najmniejszych pomieszczeniach i mają pozytywny wpływ na optyczne powiększenie łazienkowej przestrzeni. Ze względu na praktyczny brak łączeń, tworzą jednolita, spójną całość. Niestety wciąż ten rodzaj płytek nie jest zbyt popularnym. Chociaż względy estetyczne są ich zaleta, to jednak często obawiają się ich wykonawcy. Z całą pewnością montaż płytek wielkoformatowych powinien być przeprowadzany przez dwie osoby i użyciu specjalnych przyssawek. Wtedy nie powinien stanowić problemu.

Samo układanie tego typu płytek nie trwa krócej niż standardowych. Jest tak samo czasochłonne – gdyż wymaga większej precyzji. Koszt robocizny w tym przypadku jest podobny jak w przypadku mniejszych rozmiarów.

aranżacja łazienki

Szare dodatki łazienkowe

Tak naprawdę aranżując łazienkę często to właśnie wybór dodatków pozostawiamy na samym końcu. A to właśnie one często są przysłowiową „wisienką na torcie”. Nawet w przypadku gdy nasza łazienka jest urządzona cała na biało możemy wstawić do niej szare dodatki.

Szare mydelniczki, dozowniki do mydła, haczyki, kubki na szczoteczki – tak to właśnie one potrafią zmienić całe wnętrze. Koszt ich wymiany nie jest duży, a jednak już właśnie dzięki nim nasza łazienka nabierze nowoczesnego charakteru!