Toaleta myjąca – na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Nowinki ze świata techniki dotykają nas w każdej sferze życia.  Widać je tak naprawdę wszędzie i coraz częściej decydujemy się na wyposażenia domów, w tym łazienek urządzeniami, które są niezwykle nowoczesne. Z całą pewnością jednym z nich, są toalety myjące. Na świecie znane są już od połowy lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku. W Europie cieszą się większą popularnością od kilku lat, a  także i w Polsce cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. W artykule postaramy się przybliżyć i wytłumaczyć czym tak naprawdę są toalety myjące i czym kierować się podczas ich wyboru.

miska wc

Czym jest toaleta myjąca?

Toaleta myjąca jest urządzeniem, które łączy w sobie funkcję miski WC i bidetu. Zaletą tego urządzenia jest to, że tak naprawdę sama toaleta wygląda praktycznie tak samo, jak zwykła miska. Zajmuje praktycznie tyle samo miejsca i tym samym jest propozycją także dla osób, które nie posiadają dużych łazienek. Zadaniem miski myjącej jest nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych, ale także zadbanie o najwyższy poziom higieny. Na rynku jest kilka modeli, które różnią się między sobą funkcjonalnością.

Nowoczesne miski wc znajdziesz na www.nanolazienki.pl/Miski-WC-c267

Wśród nich są oczywiście i lepsze i gorsze. Te najlepsze miski mają dyszę, która ma kilka funkcji i sama oczyszcza się i dezynfekuje po użyciu. Wchodząc do toalety deska miski automatycznie się otwiera i podgrzewa. Często też ma ledowe podświetlenie, które włącza się dzięki czujnikom. Toalety myjące z górnej półki posiadają dodatkowo kilka programów, które ustawia się samodzielnie. Dzięki temu każdy z domowników może mieć swój własny program mycia, który włączany jest przy użyciu jednego przycisku. Przeciwnicy tych urządzeń twierdzą, że pobierają one sporą ilość prądu i wody. Nie jest to jednak prawda.

Pobór prądu w nowoczesnych urządzeniach naprawdę nie jest duży, tak samo jak zużycie wody. Należy także wziąć pod uwagę fakt, że nie zużywamy papieru toaletowego, co nie tylko jest pewnego rodzaju oszczędnością, to jeszcze przyczyniamy się do ochrony środowiska. Jedyną wadą tego urządzenia jest jego cena. Wciąż są to produkty, które nie są dostępne z tego właśnie względu dla „przeciętnego zjadacza chleba”. Można jednak zamiast kompletnej toalety myjącej wybrać samą deskę, która jest nawet kilkukrotnie tańsza.