Wanna klasyczna czy wolnostojąca?

Podczas remontu łazienki musimy podjąć wiele decyzji. Jedną z ważniejszych jest ta dotycząca zakupu kabiny prysznicowej lub wanny. Wybór odpowiedniego elementu uzależniony jest w dużej mierze od wielkości łazienki a także i od indywidualnych preferencji. Niektórzy nie wyobrażają sobie korzystania z kabiny prysznicowej. Wolą komfort, jaki zagwarantować może tylko wanna. Wybór jej może wydać się sprawą błahą, jednak nie zawsze tak jest. Jest ich co najmniej kilka rodzajów. A do najpopularniejszych zaliczyć można modele wolnostojące i te klasyczne, które sprzedawane są razem z obudową lub obudowane płytkami.

wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące były niezwykle popularnymi modelami w latach siedemdziesiątych. Przez późniejsze lata nie cieszyły się jednak już aż tak dużym zainteresowaniem. Dziś zauważyć można, że coraz częściej te właśnie modele wybierane są przez osoby, które w swojej łazience chcą mieć własną strefę komfortu.

Współczesne wanny wolnostojące to modele niezwykle efektowne. Niestety do posiadania takich modeli zazwyczaj potrzebujemy sporo miejsca. Aby z wanny można było korzystać w sposób swobodny wymagane jest co najmniej 10m2 powierzchni. Nie każdy więc może sobie na nie pozwolić. Wanny wolnostojące należą też do jednych z droższych. Oczywiście wiele zależy od producenta a także i od materiału z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych zaliczyć można te wykonane z akrylu, ale zdarzają się także i takie stalowe, drewniane, marmurowe czy szklane. Wanna wolnostojąca może być ozdobą łazienki – LazienkiABC – Wanny na każdą kieszeń!

Zalety wanien klasycznych

Wanny klasyczne przede wszystkim nadają się do łazienek także o małej powierzchni. Można je umieścić przy jednej ze ścian. Zajmują mniej miejsca a można z nich korzystać komfortowo. Zaletą tych modeli jest także niska cena. Wanny dobrej jakości można kupić już za perę set złotych. Różnica cenowa jest znaczna. Do najpopularniejszych zaliczyć można te wykonane z akrylu. Materiał ten odporny jest na wiele negatywnych czynników. Jest ciepły i co najważniejsze bezproblemowy podczas codziennego użytkowania. W razie uszkodzenia – zarysowania, wannę można samodzielnie naprawić przy użyciu specjalnych zestawów naprawczych, które to oferują producenci.

Pomimo, że wanny wolnostojące są niezwykle efektowne, to jednak cena ich nie należy do najniższych, a także nie każdy może sobie na nią pozwolić chociażby na wielkość łazienki. Wanny klasyczne spełniają te same funkcje a jednocześnie możemy je obudować w sposób wyjątkowy i sprawić tym samym, że łazienka nabierze innego charakteru.