Wybieramy ceramikę łazienkową – na co postawić?

Ceramika łazienkowa należy do ważniejszych elementów wyposażenia. I raczej nikt nie wyobraża sobie łazienki bez ceramicznej umywalki, miski WC, wanny czy bidetu. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wybór ceramiki nie był duży. Dziś rynek przepełniony jest ceramiką w wielu kształtach, rozmiarach a także i wariantach kolorystycznych. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by wybrana ceramika była nie tylko estetyczna, ale i trwała oraz odporna na wiele niekorzystnych czynników.

 ceramika do łazienki

Wysoka jakość ceramiki

Być może wiele umywalek wygląda podobnie, jednak podczas użytkowania widać, że jakość wybranych modeli nie jest taka sama. Wykonane zostały z ceramiki, jednak jak się okazuje wśród nich są i te gorsze jak i lepsze.

Tak naprawdę, szczególnie w strefie umywalki nie trudno o uszkodzenie jej. Chyba niemal każdy widział czy to u siebie czy u znajomych, rodziny, zbitą czy uszczerbioną umywalkę. Często spada nam na nią flakonik perfum a to jakieś inne kosmetyki, które mogą powodować zniszczenie.

Warto więc postawić na ceramikę od sprawdzonych i dobrych producentów, która została specjalnie wzmocniona i zabezpieczona. Jest coraz więcej takich produktów. Nie znajdują się one w najniższych widełkach cenowych. Jest to jednak zakup, który się opłaca.

Najlepsze umywalki posiadają także specjalne powłoki, które są zabezpieczeniem przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Taką powierzchnię jest niezwykle łatwo utrzymać w należytej czystości, zazwyczaj wystarczy przemyć umywalkę letnią wodą i wytrzeć miękką ściereczką.

 Szukasz ceramiki? Sprawdź ten sklep – https://www.lazienkiabc.pl/Ceramika-c2

Ciekawy design

Mamy dziś pełną dowolność, co do wyboru umywalki. Różnią się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. Do najbardziej popularnych dziś należy zaliczyć te stawiane na blat. Są one niezwykle praktyczne.

Ze względu na wyższy rant można jeszcze bardziej komfortowo umyć twarz czy ogolić się. Do modeli, które dziś cieszą się największym zainteresowaniem możemy zaliczyć te z cienkim rantem. Pomimo tego, że są cienkie są niezwykle trwałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych.