Wybieramy nowoczesne wyposażenie łazienki!

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Istotny jest każdy element jaki się w niej znajdzie. Tak samo istotny jest kolor płytek ściennych, jak i dobór wanny czy baterii łazienkowych. Wszystko powinno być spójne i dobrze się prezentować.

Ale co najważniejsze powinno być też praktyczne i bezproblemowe podczas czyszczenia. Wybierając optymalne wyposażenie łazienki powinniśmy zdecydować się na zakup produktów pochodzących od sprawdzonych i dobrych producentów. Będziemy mieli bowiem pewność, że zostały one wykonane z dobrej jakości materiałów i z dbałością o każdy detal wykończenia.

wyposażenie do łazienki

Dobrze dopasowane wyposażenie odmieni twoją łazienkę!

Decydując się na zakup kompleksowego wyposażenia łazienki najlepiej jest wybierać całe zestawy czy to armatury czy ceramiki sanitarnej. Szczególnie w przypadku ceramiki sanitarnej jest to ważne. Jeśli bowiem miska WC różni się od umywalki czy wanny odcieniem bieli, to raczej nie wygląda to estetycznie. U każdego producenta biel może bowiem tak naprawdę wyglądać zupełnie inaczej. Baterie także powinny prezentować się podobnie.

Dlatego też najbezpieczniej jest wybierać te komplety. Tak naprawdę z każdym zakupem powinniśmy kierować się tą samą zasadą. Dobrze jeśli współgrają z sobą też dodatki łazienkowe. Harmonia i spójność bowiem zawsze potrafią się obronić i stworzyć wnętrze ponadczasowe.

Łazienka to przede wszystkim detale – dodatki łazienkowe

Każdy element wyposażenia łazienki jest istotny. Tak naprawdę często to właśnie dodatki, tworzą odpowiedni charakter i klimat, a także sprawiają, że daną aranżację możemy sprecyzować i „zaszufladkować”. Do dodatków łazienkowych zaliczyć możemy wszelkiego typu kubeczki na szczotki, mydelniczki, szczotki WC, wieszaki, relingi i wiele innych.

Zadaniem dodatków łazienkowych jest przede wszystkim przechowywanie kosmetyków, czy rzeczy niezbędnych nam do codziennego korzystania z toalety. Akcesoria mogą znajdować się w różnych przedziałach cenowych. Mogą kosztować kilkanaście czy kilkadziesiąt a nawet i kilkaset złotych. Uzależnione jest to oczywiście od producenta, modelu czy też materiału z jakiego zostały wykonane.

Najtańsze są te zrobione z plastiku, jednak jakość ich zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Polecane są za to te wykonane z aluminium czy metalu, który jest np. chromowany. Częste są łączenia ceramiki z metalami lub tworzywem. Ostatnio coraz bardziej popularnymi są dodatki łazienkowe wykonane z grubego szkła.

Zadbaj o nastrój łazienki, stawiając na spójną aranżacje!

Nastrój łazienki w dużej mierze uzależniony jest od spójnej i harmonijnej aranżacji. Tak naprawdę wszystkie elementy wyposażenia są ważne i dlatego podczas ich doboru powinniśmy zwracać na nawet najdrobniejsze elementy uwagę. W minimalistycznych wnętrzach zazwyczaj nie ma zbyt wielu dodatków, dlatego można postawić na kilka mocniejszych akcentów, aby całość była „jakaś”.  Współczesna łazienka zazwyczaj jest jasna.

Mogą się w niej pojawić elementy wykonane z surowych materiałów, takie jak beton, które połączone są w sposób umiejętny z ciepłymi naturalnymi dekorami, np. drewnianymi. Takie wnętrze może zostać ożywione i przełamana mocnymi akcentami.

Może być to nietuzinkowa umywalka w mocnym kolorze, lub też fantazyjna bateria umywalkowa, która swoim designem zaskoczy od razu po wejściu. Bez przeprowadzenia remontu łazienki możemy także zadbać o nastrój! Ustawione przy wannie świecie zapachowe różnych rozmiarów, będą wyglądały pięknie. Na pewno taka kąpiel będzie wyjątkowa!