Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest z całą pewnością częściej wybierana niż wanna. Spowodowane jest to co najmniej kilkoma czynnikami. Kabina uznawana jest za bardziej praktyczną i taką która będzie nadawała się do małych łazienek w bloku. Można skorzystać z niej w sposób szybki i przy okazji zaoszczędzić na zużyciu wody. Nadaje się także do nowoczesnych aranżacji.

kabiny prysznicowe

 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kabiny?

Na rynku jest dziś ogromny wybór kabin prysznicowych i można pogubić się wręcz w gąszczu ofert. Wiele kabin wygląda podobnie jednak okazuje się, że w użytkowaniu są całkiem inne. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru, by mieć kabinę, która będzie nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna?

Pierwszym i chyba najważniejszym elementem jest to z jakiego materiału została ona wykonana. Dobre kabiny prysznicowe wykonane zostały ze szkła hartowanego, które ma co najmniej 5 mm. Dzięki temu można z niej w sposób bezpieczny korzystać. Jest to nie bez znaczenia, gdy z łazienki samodzielnie mają korzystać małe dzieci. Dobrze, jeśli szkło pokryte jest specjalną hydrofobową powłoką. To właśnie dzięki niej czyszczenie powierzchni jest bezproblemowe. Krople wody łączą się z sobą i spływając zabierają z sobą wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki temu na jej powierzchni nie ma nieestetycznych zacieków. Do czyszczenia kabin z powłoką nie trzeba korzystać ze środków chemicznych. Tak naprawdę wystarczy ciepła woda i miękka szmatka, by powierzchnia była czysta i higieniczna.

Jeśli zdecydujemy się na kabinę z drzwiami przesuwnymi należy zwrócić uwagę na to z czego wykonane są systemy jezdne. Te gorszej jakości są plastikowe. Narażone są niestety na szybkie i łatwe pęknięcia. Suwaki plastikowe sprawdzają się na krótki okres czasu. Kupując taką kabinę najlepiej od razu zaopatrzyć się w zapasowe. Z całą pewnością lepiej jest wybrać kółka, które są łożyskowane. To one są dużo dłużej bezawaryjne i odpowiedzialne są za płynne poruszanie się drzwi.

 

Kabina firmowa – to lepszy wybór?

Wybór kabin prysznicowych jest ogromny. Możemy kupić je od sprawdzonych producentów a także i takie „no name”. Czym się tak naprawdę różnią i czy rzeczywiście lepiej jest wybrać kabinę od renomowanego i znanego producenta? Oczywiście produkty nieznanych marek są najczęściej dużo tańsze. Jednak nie zawsze jest to opłacalne. Możemy kupić bowiem taką, która wykonana jest z tworzywa. Być może jest niezwykle tania i wygląda niemal tak samo jak te markowe. Jednak tak naprawdę już po krótkim czasie użytkowania możemy żałować swojej decyzji.  Lepiej jest zainwestować trochę więcej i cieszyć się estetyczną i funkcjonalną kabiną przez wiele lat. W razie jakiegoś problemu do tej oryginalnej możemy dokupić części zamienne. Do tych tanich pochodzących zazwyczaj z Chin – już nie.

Kabiny prysznicowe dziś są najczęstszym wyborem Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego, bo większość osób ceni sobie ich funkcjonalność a także i to, że można podczas codziennego i normalnego użytkowania zmniejszyć zużycie wody i tym samym rachunków. Kabiny zmieniają wnętrze i wprowadzają do niech element ergonomiczny. Tak naprawdę nie są też dedykowane tylko małym czy dużym wnętrzom. Z szerokiego asortymentu najbardziej znanych producentów można wybrać kabiny, które będą synonimem luksusu, a także i takie, które sprawdzą się nawet w najmniejszych łazienkowych przestrzeniach.

Więcej informacji o kabinach prysznicowych znajdziesz tutaj – https://www.nanolazienki.pl/Kabiny-prysznicowe-c14