Baterie złote, czarne czy chromowane? Jakie wybrać?

Baterie są podstawowym i obowiązkowym elementem każdej łazienki. Chyba nikogo nie trzeba uświadamiać, jak ważne spełniają funkcję i że tak naprawdę bez nich nie możemy mówić o łazience jako takiej. Najczęściej wybieranymi są te chromowane. To właśnie one uznawane są za najbardziej praktyczne i łatwe w czyszczeniu. Na rynku jednak jest dużo większy wybór baterii – podpowiadamy czym się kierować podczas ich wyboru!

Popularne baterie chromowane

Pomimo sporej konkurencji na rynku branży łazienkowej wciąż najpopularniejszymi są baterie pokryte chromem. To właśnie one pasują praktycznie do każdej aranżacji, a także cena za nie jest przystępna.  Oczywiście większość z nas decyzję o zakupie baterii podejmuje pod wpływem chwili i dlatego bo po prostu dany model się nam podoba bardziej niż inny.

Design i zalety zewnętrzne nie powinny determinować zakupu. Ważniejsze są parametry techniczne, bo to właśnie one decydują o tym, czy baterie będą funkcjonalnymi przez długie lata. Dobra bateria powinna posiadać ceramiczną głowicę, być wykonana z mosiądzu a także posiadać elementy, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości wypływającej wody. Modele te są także bezproblemowe podczas czyszczenia, co jest bez wątpienia ich sporą zaletą.

czarne baterie łazienkowe

Czarne baterie łazienkowe

W ostatnim czasie zauważyć można, że największym powodzeniem i popularnością cieszą się baterie czarne. To właśnie one idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych a także i takich, w których ważną rolę odgrywają walory estetyczne. Mogą być uzupełnieniem wnętrz, w których kolor czarny się już pojawił, lub mogą być elementem kontrastującym z białą ceramiką sanitarną.

Czarne baterie łazienkowe tak naprawdę wyglądają dobrze praktycznie w każdej aranżacji! Pielęgnacja ich nie jest jednak już tak łatwa jak w przypadku baterii chromowanych. Najlepiej jest przecierać je do sucha po skorzystaniu. Nie należy w tym celu używać ścierających i silnych detergentów – mogą one bowiem uszkodzić delikatną powłokę.

Powiązane wpisy