Gorący trend – czarne meble łazienkowe

Jaki kolor mebli łazienkowych wybrać?

Meble łazienkowe są dostępne dziś w wielu kolorach. Pomimo, że wciąż najbardziej popularnymi są te białe, to zauważyć można, że coraz częściej wybieranymi są te czarne. Oczywiście wybór mebli ich ilości, rozmiarów, oraz kolorystyki w dużej mierze uzależniony jest od wielkości łazienki a także i naszych indywidualnych preferencji.

Pewnie dlatego w niewielkich łazienkach w bloku znajdują się w przeważającej większości meble białe. To one bowiem postrzegane są za te, które powiększają optycznie wnętrze. Jak się okazuje nie tylko białe meble nadawać się będą do małych wnętrz. Tak samo dobrym wyborem mogą być czarne meble łazienkowe!

nowoczesne meble łazienkowe

Kolor czarny jest bowiem uniwersalny. I o ile nie użyjemy go we wnętrzu zbyt dużo, to z całą pewnością nie wpłynie on negatywnie na postrzeganie wnętrza. Wręcz przeciwnie! W małych pomieszczeniach szafka w takiej kolorystyce, będzie miała bezpośredni wpływ na design, a także i będzie tym elementem, który będzie przyciągał wzrok od razu po wejściu.

Zaletą czarnych mebli jest też to, że można łączyć je niemal z każdą kolorystyką. Dobrze wyglądają zarówno z białymi, żółtymi czy czerwonymi ścianami. Idealnie będą się też komponowały z czarnymi, eleganckimi dodatkami.

Na co zwracać uwagę wybierając meble do łazienki?

Wybierając meble do łazienki powinniśmy kierować się nie tylko względami wizualnymi, chociaż są one także niezmiernie ważne. Istotne są jednak również parametry techniczne, bo w dużej mierze to właśnie od nich zależeć będzie to czy będziemy zadowoleni z zakupu.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału meble zostały wykonane. Powinny być one bowiem odporne na wilgoć lub wahania temperatury. W innym przypadku meble, nawet po krótkim czasie użytkowania mogą wyglądać mało estetycznie i np. puchnąć.

Istotne jest także to czy wyposażone zostały w systemy spowalniające zamykanie szuflad czy drzwi.  To właśnie dzięki niemu mebel jest bardziej komfortowy a także i trwały. Trzaskanie drzwiami nie powoduje bowiem żadnych dodatkowych uszkodzeń. Warto zwrócić uwagę także na to, czy półki są regulowane, albo czy szuflady w szafkach pod umywalkę posiadają specjalnie wyprofilowane otwory do syfonów.

Jest to istotne, gdyż dzięki temu syfon nie zabiera nam zbyt dużo miejsca w cennej powierzchni do przechowywania. Szuflady wyposażone w organizery są teraz już praktycznie standardem. Dzięki ich zastosowaniu można zmieścić jeszcze więcej niezbędnych produktów.

Obojętnie na jakie meble łazienkowe się zdecydujemy powinniśmy pamiętać, że ważny jest też sposób ich montażu. Nie należy opierać szafek na ścianie.

Skraplająca się woda na ścianach, obojętnie od tego jak meble został zabezpieczony,. Może po dłuższym czasie działać negatywnie. Należy też przemyśleć kwestię tego, jak wysoko powinna być zawieszona szafka, by wygodnie się z niej korzystało i z umywalki.

Powiązane wpisy