Łazienka z elementami drewna, jak ją zaaranżować?

drewniane meble łazienkowe

Łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Można zaobserwować, że wnętrza minimalistyczne i ultranowoczesne wypierane są powoli przez takie, które inspirowane są naturą lub takie, w których ważne są mocne detale. Jednymi z aranżacji, które chyba nigdy nie wychodzą z mody, są te w których znajdują się drewniane dekory. Zastanawiasz się jak urządzić łazienkę z elementami drewna i ile to tak naprawdę kosztuje? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i czym się kierować!

drewno w łazience

Drewniane meble, podłogi i ściany

Łazienka jest na tyle specyficznym miejscem, że ze względu na dużą wilgotność a także i spore wahania temperatury nie każdy rodzaj drewna się sprawdzi. Najlepsze jest drewno egzotyczne. Wygląda ono wspaniale, jednak koszt za ten materiał jest naprawdę wysoki.  Alternatywą są np. płytki drewnopodobne, które inspirowane są naturalnym drewnem i do złudzenia je przypominają.

Zaletą takich płytek jest to, że są niezwykle praktyczne i sprawdzą się w każdych warunkach. Koszt ich także nie jest zbyt wysoki. Cena za te płytki nie jest zazwyczaj wyższa, niż takich z innymi dekorami. Płytki drewnopodobne mogą znaleźć się zarówno na podłodze, jak i na ścianie np. w strefie prysznica czy umywalki.

Kolejnym elementem wyposażenia są meble łazienkowe. Te wykonane z naturalnego drewna prezentują się idealnie! Ze względu na ułożenie słojów czy fakturę nie ma dwóch jednakowych szafek. Oczywiście nie powinny być to takie same meble jak np. do sypialni czy salonu. Szafki do łazienki powinny być zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Jeśli tak nie jest mogą po prostu szybko zacząć puchnąć i nie wyglądać estetycznie.

Meble drewniane mają swój urok, ale także i swoją cenę. Alternatywą dla nich są takie, które wykonane są np. z płyty MDF i zabezpieczone dodatkowo lakierem czy folią, która nie tylko zwiększa ich odporność, ale i sprawia, że sprawdzają się w warunkach panujących w łazience. Wielu producentów mebli do łazienki ma w swojej ofercie także serie, które inspirowane są drewnem. Trzeba przyznać, że do złudzenia przypominają te naturalne.

Powiązane wpisy